een leven vol kleine en grote avonturen is dichterbij dan je denkt

De laatste week van de zomervakantie: Schoolboeken bezorgd, nog één keer op avontuur & slaapkamer voor een tiener

Daar is er weer een, na jaren lang week in week uit een dear diary te hebben bij gehouden op psnim.nl pak ik het hier op De Ontdekkers weer op voor een kijkje in ons dagelijks leven. Want we gaan natuurlijk niet alleen maar op avontuur, leuke dingen doen of op vakantie. Een leven vol grote en kleine avonturen is dichterbij dan je denkt, soms ook op de gewone dagen! Kijk mee naar de laatste week van de zomervakantie.

De laatste week van de zomervakantie


Maandagochtend, de laatste vakantieweek van Nim. We houden van een rustige start, dus ik pak mijn breiwerk erbij en Nim duikt zijn Lego hoek in. Mijn breiwerk word een trui, gemaakt van restjes wol wat ik over had van andere projecten, bolletjes/restjes uit de kringloop en van Vinted, en enkele bolletjes van 1 kleur waar ik verder niks mee kon. Blauw is niet mijn favo kleur, maar met groen erbij en met al die streepjes zo word het wel wat denk ik!


Kleine klusjes in en om huis hoort er een beetje bij als je 12 bent, dus krijgt Nim het taakje om de hortensia’s bij te knippen omdat we gebukt naar de schuur moeten. Met de lunch komt Kay uit zijn thuiskantoor en duikt in het nieuw vrij gemaakte hoekje in de tuin, wat een lekker plekje in de zon!


Om de week fiets ik richting de kringloop winkel om even een rondje te doen, heerlijk even neuzen. Soms met lege handen naar huis, soms met wat parels. Dit keer vond ik twee prachtig handgemaakte mokjes, een streepjes shirt, en een bol speciaal garen, verder had ik nog een vogelpindakaas huisje maar die hing al meteen in de tuin.


De trui groeit hard, ik ben al bij de ribbelrand onderaan! Ik zit in dat fijne hoekje in de tuin, en ons piepkleine tuinmuisje houd me gezelschap.

Schoolboeken bezorgd en nog meer


Pakketjes! Voor mij een doosje vol wol. Ik had een onwijs leuk kleur combi in gedachte voor een vest. Later deze week zet ik het vest al op omdat ik niet kan wachten hem te dragen. Het andere pakket was voor Nim, zijn schoolboeken voor de middelbare school. Spannend allemaal!


Woensdag is Kay nog een dagje vrij zodat we nog een leuk avontuur kunnen beleven met zijn drietjes. Ik ben al erg vroeg wakker, en start mijn dag zoals eigenlijk elke ochtend met een handwerkje. De boord van de trui is af en ik ben begonnen met afkanten. We gaan al vroeg de auto in voor een rit naar België, en in de auto gaat de trui mee.

Nog één keer op avontuur


We zijn er! De nieuwe toegangspoort van de Lommelse Sahara ziet er super tof uit.


Lunchen doen we het allerliefst in de natuur. Even zitten, genieten van het groen, de rust, het uitzicht , met een lekker boterhammetje van thuis.


Terwijl Kay en Nim de toren beklimmen wacht ik beneden op een bankje met een klein breiwerkje (dit word een sjaaltje). Ik heb best wel hoofdpijn en het is een warme dag, dan maak ik de keuze om even rust te pakken in plaats van heel veel trappen lopen. We moeten nog best een stukje lopen namelijk.


De laatste meters van de route gaan over een klim en klauter pad, super leuk! Dit avontuur is binnenkort volledig te lezen. Voordat we naar huis rijden gaan we nog even een Belgische supermarkt in, en tanken we de auto vol (echt een tip, tanken is veel goedkoper in België dan in Nederland namelijk).


Donderdag start ik natuurlijk weer met breien, mouw 1 is in de maak! De rest van de dag ruimen Nim en ik boven op zijn kamer en op de overloop op. Want hij wil heel graag een ander bed, maar dan moet er eerst ruimte gemaakt worden. Drie tasjes vol voor de kringloop hebben we verzameld.


Vrijdagmiddag alweer, de week zoeft voorbij. Even samen gamen, en daarna een pizza halen bij de Dominos. Als ze een leuke actie hebben halen we wel eens pizza. Nu was het 1+1 gratis!


Rondje lopen na het eten, Kay en Nim zien een prachtige avondlucht en stappen bijna op een mini kikker. Kijk hoe schattig ‘ie is!

Een slaapkamer voor een tiener


Zaterdag ochtend ziet Kay op Marktplaats opeens het bed wat we voor Nim zijn kamer willen voorbij komen voor een fijn prijsje, het is 20 minuutjes rijden dus we gaan er meteen naartoe. We komen bij allemaal mooie pandjes uit in Gouda, jammer dat huizen tegenwoordig niet meer zoveel prachtige details hebben.


Normaal gaan we in het weekend lekker op pad, maar we zijn allemaal moe en te weinig energie om eropuit te gaan. Dus start het nieuwe bed project meteen na het ophalen van het bed. Hoogslaper er uit, en Nim helpt natuurlijk mee. Het is een mini kamer, en alles is passen en meten maar het gaat altijd net 😉


Zondag word ik wakker met het gevoel van migraine. Dat gevoel is er vaker, omdat ik chronisch migraine heb. Ik heb hier preventieve medicatie voor wat zo’n aanval kan voorkomen of vroegtijdig afbreekt. Ik kijk het eerst nog even aan en haak wat african flower granny squares, maar al gauw zet het door en pak ik er een triptaan en domperidon bij en ga de bank op. Hopelijk werken de medicijnen.


En terwijl ik op de bank lig, halen de mannen een tv voor op Nim zijn kamer. Ik had dit zelf vroeger ook en gun dat Nim ook. Omdat we het bed zo goedkoop tweedehands kochten, en het kastje achter het bed voor niks bij mijn ouders vandaan haalden was er budget voor de tv. Nim is mega blij met alles. Uit de praktijk blijkt de tv nog amper aan te hebben gestaan, maar dat komt vast nog wel.


Als ik me iets beter voel start ik aan het proeflapje voor het vest wat ik wil breien. Zo kan ik meten welke maat ik ga maken en of ik de stof goed vind aanvoelen met de gekozen maat breinaalden. Ik badder hem in een sopje en span hem licht op (dit heet blocken) voor het beste resultaat. Eindstand: Helemaal tevreden, zodra de restjes trui af is ga ik er meteen mee starten. Dus brei ik zondag vooral door aan de tweede mouw van de trui. Inmiddels ook weer zin in koffie, dus de migraine verdwijnt weer gelukkig.

Zoals je hebt kunnen zien, en lezen, is het weekboek vooral vanuit het perspectief van Pauline. Maar hier en daar zal Kay en misschien soms ook Nim wat delen.

Kom je volgende week terug voor nog meer tussen de avonturen door?

JOIN DE ONTDEKKERS!

Ik hoop dat je hebt genoten van deze blog. Wil je nou op de hoogte blijven van alles en meer wordt dan één van onze volgers op Instagram of Facebook. Daar delen we nog veel meer en hoor je als eerste wanneer er weer iets nieuws online staat.

Ik ben een echte huismus, maar vind het ook heerlijk om erop uit te gaan. Het liefst de natuur in, waar we alle drie iets hebben om van te genieten is mijn favoriet. Maar van een leuk vestingstadje word ik ook altijd erg blij. Mijn favoriete vakantiebestemming is wel ergens tussen de bergen, want wat stralen die een hoop magie uit. Stiekem kijk ik het hele jaar uit naar onze zomervakantie avonturen, want die zijn altijd het allerleukst. In het dagelijks leven zorg ik er vooral voor dat thuis alles op rolletjes loopt. Daarnaast ben ik heel graag creatief bezig. Het huis restylen, fotografie, blogs schrijven, knutselprojecten, taarten bakken, en dat alles doe ik altijd met een muziekje op
Secret Link